НАТО може ухвалити рішення щодо програми додаткових можливостей для України в жовтні – Загороднюк

Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році

НАТО може ухвалити рішення, чи надавати Україні програму розширених можливостей, у жовтні 2020 року. Про це журналістам заявив міністр оборони України Андрій Загороднюк 13 лютого у Брюсселі після закінчення участі у засіданні міністрів оборони країн – членів НАТО із країнами-партнерами, учасниками операції в Афганістані, пише "Інтерфакс-Україна".

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Він зазначив, що багато країн підтримало надання Україні цієї програми, але є такі, які ще не визначилися. Загороднюк зазначив, що позиція Угорщини – "окреме питання". Раніше в уряді цієї країни заявляли, що блокуватимуть діалог України й НАТО на найвищому рівні за мовну статтю українського закону про освіту.

"Що стосується інших країн, то це питання в тому, що вони ще визначаються взагалі, або говорять, що "ми дуже уважно стежимо за перебігом реформ і скажемо свою думку після того, як побачимо, як вони відбуваються", – заявив Загороднюк.

За його словами, на зустрічі він запевнив колег з інших країн у незмінності євроатлантичного курсу України.

"У нас є чітка впевненість, що ми будемо членом НАТО, над чим ми працюємо", – додав глава відомства.

Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі анексії Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики "позаблоковості". Згідно з Воєнною доктриною України, ухваленою у 2015 році, поглиблення співробітництва з НАТО та досягнення до 2020 року повної сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО є пріоритетним завданням.

9 березня 2018 року в НАТО повідомили, що визнають за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі.

7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на повноправне членство України в Європейському союзі та Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.

1 листопада віцепрем’єр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба сказав, що Україна звернулася до НАТО із проханням надати їй статус учасника партнерства розширених можливостей. Він розповів, що в межах такого партнерства Україна може дістати пріоритетний допуск до сертифікації заходів за лінією НАТО – Україна. Також програма передбачає розширене співробітництво у сфері розвідки, можливість для представників країни-партнера одержувати посади у штаб-квартирі НАТО або у структурах НАТО.

Згідно з опитуванням центру SOCIS, проведеним із 20-го до 27 січня 2020 року, вступ України до НАТО підтримують 46,2% респондентів.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-nato-mozhe-prijnjati-rishennja-shchodo-programi-dodatkovih-mozhlivostej-dlja-ukrajini-v-zhovtni-zagorodnjuk-1486887.html”

ТОП новости

Вход