Шрифт на банкноті в 1000 гривень виявився піратським

банкнота 1000 гривень Об этом сообщает vashgolos.in.ua со ссылкой на СМИ.

Один зі шрифтів на купюрі в 1000 гривень виявився краденим.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив дизайнер Богдан Гдаль.

За його словами, напис "Одна тисяча гривень" виконано шрифтом компанії Adobe, а саме Bickham Script, який розробив дизайнер Річард Ліптон в 1997 році.

"До 2016 року цей шрифт взагалі не мав офіційної кириличної версії. Якщо їм хтось користувався, то це були тільки піратські видозміни, які автоматично вважаються краденими, так як ліцензія шрифту забороняє будь-яку модифікацію форм літер і їх перевидання", – написав дизайнер української студії Bohdan Hdal Design.

Богдан Гдаль також зазначив, при візуальному аналізі і спробі знайти "хвости" такої невідповідності в мережі була знайдена серія шрифтів з назвою Bickham Script One, Bickham Script Two, Bickham Script Three, підписані іменем якоїсь росіянки Олександри Гофман.

Як виявилося, в шрифтових колах вона досить відома як авторка крадених версій шрифтів, які підписувала своїм іменем і далі поширювала безкоштовно без дозволу авторів. Серію краденого Bickham Script вона зробила в 2005 році.

Натомість справжні автори видали свою кириличну версію лише в 2016 році. І при порівнянні напису на гривні чітко видно, що використаний саме крадений варіант, на який в Нацбанку просто не можуть мати ліцензії.

Для перевірки цієї версії дизайнер написав автору шрифту Річарду Ліптону. Він переадресував його на іншого шрифтового дизайнера, який працює в компанії Adobe – Франка Грісхамера. Саме компанія Adobe має всі права на цей шрифт.

Ось що написав Франк: "До випуску шрифту Bickham Script Pro 3 у 2016 році не було жодної офіційної кириличної версії шрифту. Однак я якось зустрів піратський зразок в 2012 році на упаковці цукерок в російському супермаркеті в Німеччині. Я знаю, що Річард Ліптон робив розширений варіант шрифту для церкви LDS. Зараз на ньому грунтується остання офіційна версія. Пам’ятаю, що ми витратили близько року часу, аби привести все до ладу. Я не знаю, чи хтось прибрав до рук версію для цієї церкви або може хтось зробив кирилицю на основі латинської версії.

Шкода, що Національний банк України не помітив недоліків шрифту, про який йде мова. І це, безумовно, не Bickham Script Pro 3. В будь-якому разі, наша ліцензія не дозволяє вносити зміни у шрифт."

На питання, чи буде компанія Adobe вимагати в Національного банку України купити цей шрифт або відшкодувати збитки, Франк відповів: "Я не можу це коментувати. Щоб усунути цю проблему, мають бути створені абсолютно нові друковані форми банкнот (з ліцензійною версією шрифту — ред.), що, ймовірно, не так просто зробити (я ніколи не друкував гроші сам, але можу собі уявити, що це не простий процес).

Збиток завдано (The damage is done – ориг.) – якщо у вас є контакти в Національному банку України, можливо, було б добре, щоб вони знали про проблему. Дякую".

Особливої пікантності цій ситуації додає те, вважає Гдаль, що, як виявилося, цей же шрифт НБУ використав в купюрі номіналом 20 гривень, яку презентували минулого року. І, схоже, він має бути використаний на оновленнях всього модельного ряду гривні в номіналах 20, 100, 500 і 1000 гривень.

У Національного банку ще є трохи часу, аби виправити ситуацію.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram

UAINFOДжерело статті: “http://uainfo.org/blognews/1562683690-shrift-na-banknoti-v-1000-griven-viyavivsya-piratskim.html”

ТОП новости

Вход